Menü
Sepetiniz

Nedir? RSS Feed

01 Eyl Fetal Doppler Nedir? Nasıl ve Hangi Durumlarda kullanılır? Zararlı mıdır?
admin 0 490
Fetal Doppler Nedir? Hangi Durumlarda Kullanılır? Fetal doppler, fetal kalp atışını dinlemek için ses dalgalarını kullanan, elde taşınabilir bir ultrason aracıdır. Doktorlar ve ebeler, rutin doğum öncesi bakımın bir parçası olarak gebeliğin ilk üç aylık döneminin sonlarında başlayan bu tıbbi cihazları kullanırlar. Daha yakın zamanlarda, fetal doppl..
20 Ağu Otoskop Nedir? Hangi Durumlarda ve Nasıl Kullanılır?
admin 0 627
Otoskop Nedir? Hangi Durumlarda ve Nasıl Kullanılır? Otoskop, kulak zarını (timpanik membran) ve kulak kanalını incelemek için kullanılan bir araçtır. Enstrümanın bir ucunda, kulak yapılarını daha iyi incelemeye yardımcı olan bir ışık kaynağı ve büyütme sistemi bulunur.  Otoskopla kulağın muayenesine otoskopi denir. Otoskop, kulak muayenesinin yanı..
20 Ağu Steteskop Kullanımı Nasıl Yapılır? Hangi Durumlar İçin Kullanılır?
admin 0 545
Steteskop Kullanımı Nasıl Yapılır? Hangi Durumlar İçin Kullanılır? Stetoskoplar birçok tıp mesleğinde önemli bir araçtır. Hastaların kan basıncını, kalbini ve akciğerlerini değerlendirmek için kullanılan ilk araçlardan biridir.  Steteskoplar Nasıl Çalışır? Steteskopun hastaya temas eden kısmı diyafram olarak bilinen kapalı bir zardır. Kullanım sıra..
28 Şub Gazlı Bez Kullanımı Nasıl Yapılır? Türleri Nelerdir?
admin 0 1476
Gazlı Bez Kullanımı Nasıl Yapılır? Türleri Nelerdir? Gazlı bez, yaraları hem sarmak hem de korumak için kullanılan tıbbi bir malzemedir. Genellikle pamuktan veya diğer doğal liflerden yapılır ve asıl görevi sıvıları emmek ve onları cilt yüzeyinden veya yaralanma veya yara bölgesinden uzaklaştırmaktır. Genellikle geniş bir kullanım yelpazesine uyum..
28 Şub Farklı enjeksiyon türleri hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?
admin 0 808
Farklı enjeksiyon türleri hakkında bilinmesi gerekenler. Enjeksiyonlar, sıvı ilaçları, sıvıları veya besinleri doğrudan bir kişinin vücuduna iletir (enjekte eder). Bir sağlık uzmanı, aşıları ve diğer ilaç türlerini bir kişinin damarına, kasına, derisine veya kemiğine uygulamak için enjeksiyonları kullanabilir.Enjeksiyondaki ilacın veya maddenin ama..
28 Şub Santrifüj Cihazları Nedir? Türleri Nelerdir? Ne İçin Kullanılır?
admin 0 994
Santrifüj cihazları, farklı yoğunluktaki parçalardan oluşan karışımları ayırmak için kullanılan bir cihazdır. Tıp alanında, santrifüjler çoğunlukla laboratuvarlarda analiz için numune hazırlamak için kullanılır. Örneğin, plazmayı kandan ayırmak için bir santrifüj kullanılır. Hazırlanacak numunelerin yerleştirildiği rotor ile donatılmıştır.Piyasada ..
28 Şub Elektrokardiyogram / EKG Cihazı Nedir?
admin 0 830
Elektrokardiyogram  EKG Cihazı Nedir? Elektrokardiyogram  Ekg Cihazı, kalbin kasılırken ürettiği elektriksel aktiviteyi ölçerek kalp anormalliklerini tespit eden tıbbi bir testtir. Hastanın EKG'sini kaydeden makineye elektrokardiyograf denir.Elektrokardiyograf, kalp kasının elektriksel aktivitesini kaydeder ve bu verileri ekranda veya kağıt üzerind..
Gösterilen: 1 ile 7 arası, toplam: 7 (1 Sayfa)
Size daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerezlere yer veriyoruz. Sitemizi kullandığınız sürece Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Whatsapp