1000 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava!
Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Abeslang Nedir?
27.05.2024

Abeslang Nedir?

Abeslang çubuğu özellikle hastanelerde muayene olan hemen hemen herkesin mutlaka karşılaştığı bir tıbbi ekipmandır. Geçmişten günümüzde muayene sırasında en çok kullanılan medikal ekipmanlardan biri olan abeslang, isim olarak yabancı olunsa da herkesin bildiği bir araçtır. Hastaların muayene olurken sık sık karşılaştıkları abeslang sağlık sektöründe kullanılan bir çubuktur. Tek kullanımlık medikal ekipmanlar arasında yer alan abeslang her sağlık ocağında veya hastanede mutlaka bulunması gereken malzemelerdendir. İnternet üzerinden abeslang nedir, nasıl kullanılır gibi soruların yanıtlarını arayanlar bu yazımızda merak ettikleri detayları öğrenebilirler.

Abeslang Ne İşe Yarar?

Abeslang işlevi bakımından muayene sırasında doktor tarafından kullanılır. Pek çok kişinin adını ilk kez duyduğu abeslang çubuğu, Türkçe olarak dil basacağı şeklinde de tanımlanır. Diğer ifadesiyle hastalar tarafından bilinen abeslang, kulak burun boğaz doktorlarının en çok kullandığı medikal ekipmanlardandır. Hekimlerin kullandığı çubuk olarak bilinir. Doğru ve etkin bir şekilde kullanıldığında doktorların muayene yapabilmesini kolaylaştırır. Bu yüzden abeslang, hekimlerin en sık kullandığı ve vazgeçilmez olarak gördüğü yardımcı medikal ekipmanlardan biridir.

Dil çubuğu olarak bilinen abeslang, sadece medikal alanda kullanılan bir ürün değildir. Günümüzde kozmetik ve kişisel bakım sektörlerinde de abeslang çubuğuna ihtiyaç duyulur. Örneğin ağda sürümü sırasında abeslang çubuğundan yararlanılır. Bunun dışında çeşitli kozmetik ve kimyasal ürünleri karıştırmak için de abeslang çubuğundan yararlanılır.

Abeslang Özellikleri Nelerdir?

Abeslang özellikleri bakımından genellikle ahşap materyalden üretilen bir araçtır. Doktorların hastayı muayene ederken kullandıkları bu ekipman hastanın dilini bastırmaya yarar. Bu sayede boğaz muayenesi gözle daha rahat bir şekilde yapılabilir. Hekimlerin abeslang çubuğunu doğru ve etkin bir şekilde kullandıklarında başarılı muayene gerçekleştirmeleri kolaylaşır. Medikal bir ürün olması sayesinde abeslang yardımıyla hastaların daha hızlı ve sorunsuz biçimde muayene edilmesi sağlanır. Halk arasında dil çubuğu veya dil basacağı olarak da tanımlanan abeslang uluslararası alanda hekimler tarafından kullanıldığı için muayenelerde sık sık kullanılır.

Abeslang Çubuğu Kullanım Alanları

Abeslang kullanım alanları temelde hastaların muayene süreçlerinde gündeme gelir. Hastanın dil, ağız ve boğaz muayenesi yapılırken doktorun görüşünü engelleyen dilin daha stabil konumda kalmasını sağlar. Öncelikle hekimlerin ağız ve boğaz muayeneleri sırasında sık sık kullanılan abeslang aynı zamanda kişisel bakım sektöründe de kendine geniş bir kullanım alanı bulabilir. Genel anlamda abeslang çubuğunun tıbbi ve diğer sektörlerdeki kullanım alanları şu şekilde sıralanır:

  • Hekimlerin ağız ve boğaz muayenesinde
  • Ağda ve benzeri kişisel bakım ürünlerinin kullanımında
  • İlaç ve medikal ürünlerin karıştırma işlemlerinde
  • Oyun ve uygulamalı eğitimlerde

Görüldüğü üzere abeslang çubuğu geniş bir kullanım alanına sahiptir. Genellikle ahşap materyalden üretilen ve tek kullanımlık olarak medikal ekipmanlar arasında yer alan abeslang çubuğu hastane ve sağlık ocaklarında bulunmalıdır. Yardımcı bir araç olarak abeslang çubuğunun birbirinden farklı sektörlerde kullanım alanları olduğu bilinir.

Abeslang Fiyatları

Abeslang çubuğu fiyatları her bütçeye hitap edecek şekilde satışa sunulur. İhtiyaca göre 20, 50 veya daha fazla adet olacak şekilde toplu halde satılabilir. Özellikle doktorlar tarafından sık sık kullanılan abeslang çubuğu medikal alanda en çok ihtiyaç duyulan tıbbi ürünlerdendir. Hekimlerin medikal alanda tercih ettiği abeslang çubukları günlük yaşamda da kullanım amacına göre değişiklik gösterebilir. Adet bakımından her bütçeye hitap edecek şekilde satışı vardır. Ağız ve boğaz muayenelerinde doktorların işini kolaylaştıran abeslang çubukları kullan at prensibine dayandığı için yüksek maliyetli değildir.Abeslang nedir ve fiyatları ne kadardır şeklinde yapacağınız araştırmalarda güncel fiyatları internet üzerinden takip edebilirsiniz.

Blog Son Eklenenler
Muayene Eldiveni Nedir?

Muayene Eldiveni Nedir?

Tıbbi muayene eldiveni , adından da anlaşılacağı üzere sağlık sektöründe en çok kullanılan medikal ürünlerin başında gelir. Doktorlar ve sağlık çalışanları arasında nitril eldiven adıyla da anılan muayene eldiveni, hijyen ve kullanım kolaylığı sağlar. Özellikle hastanelerde ve sağlık ocaklarında hijyeni sağlamak için sık sık tercih edilen muayene eldiveni kullanım alanları bir hayli geniştir. Genelde sağlık sektöründe kullanılsa da muayene eldivenlerini iş güvenliği sebebiyle kimya ve kozmetik sektörlerinde yaygın bir şekilde kullanıldığı bilinir. Bu yazımızda muayene eldiveni nedir , ne işe yarar ve özellikleri nelerdir gibi en çok merak ettiğiniz soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

Devamını Oku
27.05.2024
İdrar Stribi Nedir?

İdrar Stribi Nedir?

İdrar stribi, hastane ve aile sağlığı merkezi gibi yerlerde en çok kullanılan medikal ekipmanlar arasında yer alır. Adından da anlaşılacağı üzere hastanın muayene olması sırasında vereceği idrar tahlilinde bu tür kullan at yapıdaki stribler kullanılır. Hasta olan kişiden alınan idrar örneği ilk önce görünütüsü ve rengi bakımından doktorlar tarafından test edilebilir. Ayrıca koku gibi dansite özellikler de strip üzerinde farklılık gösterebilir. Sağlık sektörünün olmazsa olmaz medikal ekipmanlarından biri olan idrar stribi günümüzde hastaların da merak ettiği bir ekipmandır. Kullan – at prensibine sahip idrar stribi sayesinde hastaların etkili biçimde muayene edilmesi sağlanabilir.

Devamını Oku
27.05.2024
Branül Nedir?

Branül Nedir?

Branül kullanımı özellikle sağlık sektöründe oldukça yaygındır. Hastaların sık sık karşılaştığı branül, ismen yabancı gelse de hastalar tarafından yakından bilinen bir medikal ekipmandır. Genel olarak kan alımlarında acı duyulduğu iddia edilse de branül kullanıldığında hastanın daha kolay ve acısız bir şekilde kan vermesine yardımcı olan bir araçtır. Sağlık sektöründe çalışanların yoğun şekilde kullandığı branül hakkında tüm merak edilenleri bu yazımızda bulabilirsiniz. Medikal ekipmanlar arasında yer alan branüller, sağlık sektöründe en çok ihtiyaç duyulan ekipmanlardandır.

Devamını Oku
27.05.2024
Abeslang Nedir?

Abeslang Nedir?

Abeslang çubuğu özellikle hastanelerde muayene olan hemen hemen herkesin mutlaka karşılaştığı bir tıbbi ekipmandır. Geçmişten günümüzde muayene sırasında en çok kullanılan medikal ekipmanlardan biri olan abeslang, isim olarak yabancı olunsa da herkesin bildiği bir araçtır. Hastaların muayene olurken sık sık karşılaştıkları abeslang sağlık sektöründe kullanılan bir çubuktur. Tek kullanımlık medikal ekipmanlar arasında yer alan abeslang her sağlık ocağında veya hastanede mutlaka bulunması gereken malzemelerdendir. İnternet üzerinden abeslang nedir , nasıl kullanılır gibi soruların yanıtlarını arayanlar bu yazımızda merak ettikleri detayları öğrenebilirler.

Devamını Oku
27.05.2024
Aile Hekimliği Performans ve Kalite Dokümanları Nelerdir?

Aile Hekimliği Performans ve Kalite Dokümanları Nelerdir?

Aile hekimliği performans ve kalite belgeleri, her sağlık ocağında bulunması gereken ekipmanlar arasında yer alır. Sağlık ocaklarında veya aile sağlığı merkezlerinde, halkın çeşitli konularda bilinçlenmesini sağlayan bu dokümanlar fotoğraflı veya resimli olabilir. Aynı zamanda sadece aile sağlığı merkezini kullanan hastaların değil sağlık ocağında çalışan personeli de yakından ilgilendiren talimatnameler ve belgeler bu dokümanlar içinde yer alabilir. Aile hekimliği performans ve kalite dokümanları, kullanım koşullarına göre farklı çeşitlere ayrılabilir.

Devamını Oku
27.05.2024
Aile Hekimliği Genel Malzemeleri Nelerdir?

Aile Hekimliği Genel Malzemeleri Nelerdir?

Aile hekimliğinde kullanılan malzemeler, genel olarak kullan at tipinde ve steril ekipmanlardan oluşur. Hastaların aile sağlığı merkezlerinde sağlık koşullarına uygun bir şekilde muayene edilip hastalıklarının tedavisinde bu malzemelere büyük ihtiyaç vardır. Tahlil tüpleri gibi ufak görünen ekipmanlar bile aile hekimliği genel malzemeleri arasında önemli bir yer edinir. Her aile hekimliğinde hastaların muayene ve tedavileri için bazı saklama koşullarına uygun ölçüde belirli malzeme ihtiyaçları vardır. Aile hekimliği malzemeleri ile hastaların muayene ihtiyaçları da sorunsuz bir şekilde tamamlanmış olur.

Devamını Oku
27.05.2024
Tıbbi Atık Toplama Ekipmanları Nelerdir?

Tıbbi Atık Toplama Ekipmanları Nelerdir?

Tıbbi atık toplama araçları, özellikle hastane ve özel kliniklerde en çok kullanılan medikal ekipmanlar arasında yer alır. Tıbbi alanda hasta muayene ve tedavilerinde kullanılan malzemelerin düzenli bir şekilde toplanıp imha edilmesi gerekir. Bu yüzden tıbbi atıkların hastalara, sağlık personeline ve çevreye zarar vermemesi adına tıbbi atık toplama ekipmanları kullanılır. Hemen hemen bütün hastane ve kliniklerde gördüğümüz bu ekipmanların sağlık personeli tarafından aslına uygun olarak kullanılması gerekir. Ancak bu sayede tıbbi materyaller sağlığa ve çevreye zarar vermeden toplanıp sorunsuz bir şekilde imha edilebilir.

Devamını Oku
27.05.2024
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.