1000 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava!
Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Tıp Merkezinde Gerekli Olan Malzemeler Nelerdir?
27.05.2024

Tıp Merkezinde Gerekli Olan Malzemeler Nelerdir?

Tıp merkezlerinde bulunan malzemeler, tıbbi tedavi için her an kullanılmaya hazır ekipmanlardan oluşur. Acil müdahale veya hastanın tetkik edilmesi için kullanılabilen bu ekipmanların bütün tıp merkezlerinde hazır bulunması gerekir. Tek kullanımlık ürünlerden oluşan bu malzemelerin yanı sıra uzun süreli kullanıma sahip ekipmanlar da vardır.Tıp merkezi ekipmanları, kaliteli ve kullanışlı olması sayesinde hastaların sağlık sorunlarına ve ihtiyaçlarına en iyi şekilde çözüm üretilmesini sağlar.

Sağlık Ocaklarında Kullanılan Ekipmanlar

Sağlık ocağı ekipmanları, kullanışlı olmalarının yanı sıra aynı zamanda hastaların muayeneleri süresince de önemli bir görev üstlenir. Tıbbi alanda hizmet veren tüm sağlık personelinin hasta muayenesi sürecinde kullanabilecekleri ekipmanların kaliteli ve kullanışlı olması gerekir. Bu yüzden tıp merkezlerindeki malzemelerin düzenli aralıklarla yenilenmesinde fayda vardır. Acil müdahale gerektiren durumlarda, ilk yardım ekipmanı olarak tıp merkezlerinde ve sağlık ocaklarında kullanılan malzemeler şunlardır:

 • Non streil yüksek emici spanç
 • Steril emici gaz kompres
 • Steril el dezenfektan
 • Batikon antiseptik solüsyon
 • El dezenfektanları
 • Pudrasız nitril muayene eldiveni
 • Pudralı muayene eldiveni
 • Tahta dil basacağı
 • Temassız ateş ölçer
 • Telli cerrahi maske
 • Tıbbi atık kutusu
 • İdrar stribi
 • Dirsek darbeli dezenfektan aparatı
 • Plastik dezenfektan aparatı
 • Pamuk
 • Aspirasyon sondası
 • Gebelik testi kaset

Bu tür ekipmanlar kullanılarak sağlık ocaklarına gelen hastaların muayeneleri sorunsuz bir şekilde yapılır. Sağlık ocaklarında ve diğer tıp merkezlerinde mutlaka bulunması gereken bu malzemeler, doktorlar başta olmak üzere tüm sağlık çalışanları tarafından kullanılabilir. Gerekli görülen durumlarda sağlık merkezlerinde görev yapan sağlık personeli bu ekipmanları pratik bir şekilde kullanmalıdır.

Aile Sağlığı Merkezlerinde Bulunan Malzemeler

Aile sağlığı merkezi ekipmanları da medikal malzemeler arasındaki yerini alır. Küçük veya büyük yaşta olması fark etmeksizin tüm hastaların muayenesi sırasında steril ve tek kullanımlık ekipmanların kullanılması tercih edilir. Bu yüzden internet üzerinden aile sağlığı merkezi ekipmanlarını sipariş etmek artık çok daha kolaydır. Tüm aile sağlığı merkezlerinde ve tıbbi birimlerde bulunması gereken bu malzemeler, kolaylıkla erişim sağlanabildiği için hızlı şekilde tedarik edilebilir. Kaliteli ve kullanışlı yapısı sayesinde hastaların ideal biçimde muayene edilmesi ve tedavilerinde kullanılması amacıyla çok sayıda medikal malzeme bulunmaktadır.

Kaliteli ve Kullanışlı Tıbbi Ekipmanlar

Tıbbi ekipman kullanımı, sağlık ocaklarında ve aile sağlığı merkezlerinde yaygın bir şekilde icra edilir. Özellikle doktorlar başta olmak üzere hemşireler ve diğer sağlık personeli tarafından kullanılan bu ekipmanlar tıbbi birimin işleyişini hızlandırır. Hastaların vakit kaybetmeden seri bir şekilde muayene olabilmeleri ve sağlık sorunları yaşamamaları için steril ekipmanların kullanılıp atılması gerekir. Tıbbi atık kutusu da dahil olmak üzere tüm bu atıkların boşaltılmasında da sağlık personeline büyük görevler düşer. En kaliteli malzemeden özel olarak üretilen tıbbi ekipmanlar, aile sağlığı merkezlerinde tedavi olmak isteyen hastaların muayene süreçlerinde rahatlıkla kullanılabilir.

Uygun Fiyatlı Sağlık Merkezi Malzemeleri

Sağlık merkezi malzeme fiyatları, tıbbi merkezlerde bulunması gereken ekipmanlar için bütçe ayrılmasını gerektirir. Doktorların hasta muayenesini sağlık koşullarına uygun bir şekilde yapabilmesi için kullan at prensibine sahip tek kullanımlık malzemelere ihtiyacı vardır. Bu nedenle sağlık merkezlerindeki kullanılan ekipmanların fiyatları da uygun seviyede olduğu zaman daha fazla hastaya sorunsuz bir şekilde muayene yapılabilir. Uygun fiyatlı sağlık merkezi malzemeleri arayanlar için ideal çözümler internet sitemizde mevcuttur. Bütçeye en uygun fiyatlarla tek kullanımlık ve steril sağlık merkezi malzemeleri satın alınabilir.Tıp merkezi ekipmanları arasında hem hasta muayene malzemeleri hem de tedavi ekipmanları yer alır.

Blog Son Eklenenler
Muayene Eldiveni Nedir?

Muayene Eldiveni Nedir?

Tıbbi muayene eldiveni , adından da anlaşılacağı üzere sağlık sektöründe en çok kullanılan medikal ürünlerin başında gelir. Doktorlar ve sağlık çalışanları arasında nitril eldiven adıyla da anılan muayene eldiveni, hijyen ve kullanım kolaylığı sağlar. Özellikle hastanelerde ve sağlık ocaklarında hijyeni sağlamak için sık sık tercih edilen muayene eldiveni kullanım alanları bir hayli geniştir. Genelde sağlık sektöründe kullanılsa da muayene eldivenlerini iş güvenliği sebebiyle kimya ve kozmetik sektörlerinde yaygın bir şekilde kullanıldığı bilinir. Bu yazımızda muayene eldiveni nedir , ne işe yarar ve özellikleri nelerdir gibi en çok merak ettiğiniz soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

Devamını Oku
27.05.2024
İdrar Stribi Nedir?

İdrar Stribi Nedir?

İdrar stribi, hastane ve aile sağlığı merkezi gibi yerlerde en çok kullanılan medikal ekipmanlar arasında yer alır. Adından da anlaşılacağı üzere hastanın muayene olması sırasında vereceği idrar tahlilinde bu tür kullan at yapıdaki stribler kullanılır. Hasta olan kişiden alınan idrar örneği ilk önce görünütüsü ve rengi bakımından doktorlar tarafından test edilebilir. Ayrıca koku gibi dansite özellikler de strip üzerinde farklılık gösterebilir. Sağlık sektörünün olmazsa olmaz medikal ekipmanlarından biri olan idrar stribi günümüzde hastaların da merak ettiği bir ekipmandır. Kullan – at prensibine sahip idrar stribi sayesinde hastaların etkili biçimde muayene edilmesi sağlanabilir.

Devamını Oku
27.05.2024
Branül Nedir?

Branül Nedir?

Branül kullanımı özellikle sağlık sektöründe oldukça yaygındır. Hastaların sık sık karşılaştığı branül, ismen yabancı gelse de hastalar tarafından yakından bilinen bir medikal ekipmandır. Genel olarak kan alımlarında acı duyulduğu iddia edilse de branül kullanıldığında hastanın daha kolay ve acısız bir şekilde kan vermesine yardımcı olan bir araçtır. Sağlık sektöründe çalışanların yoğun şekilde kullandığı branül hakkında tüm merak edilenleri bu yazımızda bulabilirsiniz. Medikal ekipmanlar arasında yer alan branüller, sağlık sektöründe en çok ihtiyaç duyulan ekipmanlardandır.

Devamını Oku
27.05.2024
Abeslang Nedir?

Abeslang Nedir?

Abeslang çubuğu özellikle hastanelerde muayene olan hemen hemen herkesin mutlaka karşılaştığı bir tıbbi ekipmandır. Geçmişten günümüzde muayene sırasında en çok kullanılan medikal ekipmanlardan biri olan abeslang, isim olarak yabancı olunsa da herkesin bildiği bir araçtır. Hastaların muayene olurken sık sık karşılaştıkları abeslang sağlık sektöründe kullanılan bir çubuktur. Tek kullanımlık medikal ekipmanlar arasında yer alan abeslang her sağlık ocağında veya hastanede mutlaka bulunması gereken malzemelerdendir. İnternet üzerinden abeslang nedir , nasıl kullanılır gibi soruların yanıtlarını arayanlar bu yazımızda merak ettikleri detayları öğrenebilirler.

Devamını Oku
27.05.2024
Aile Hekimliği Performans ve Kalite Dokümanları Nelerdir?

Aile Hekimliği Performans ve Kalite Dokümanları Nelerdir?

Aile hekimliği performans ve kalite belgeleri, her sağlık ocağında bulunması gereken ekipmanlar arasında yer alır. Sağlık ocaklarında veya aile sağlığı merkezlerinde, halkın çeşitli konularda bilinçlenmesini sağlayan bu dokümanlar fotoğraflı veya resimli olabilir. Aynı zamanda sadece aile sağlığı merkezini kullanan hastaların değil sağlık ocağında çalışan personeli de yakından ilgilendiren talimatnameler ve belgeler bu dokümanlar içinde yer alabilir. Aile hekimliği performans ve kalite dokümanları, kullanım koşullarına göre farklı çeşitlere ayrılabilir.

Devamını Oku
27.05.2024
Aile Hekimliği Genel Malzemeleri Nelerdir?

Aile Hekimliği Genel Malzemeleri Nelerdir?

Aile hekimliğinde kullanılan malzemeler, genel olarak kullan at tipinde ve steril ekipmanlardan oluşur. Hastaların aile sağlığı merkezlerinde sağlık koşullarına uygun bir şekilde muayene edilip hastalıklarının tedavisinde bu malzemelere büyük ihtiyaç vardır. Tahlil tüpleri gibi ufak görünen ekipmanlar bile aile hekimliği genel malzemeleri arasında önemli bir yer edinir. Her aile hekimliğinde hastaların muayene ve tedavileri için bazı saklama koşullarına uygun ölçüde belirli malzeme ihtiyaçları vardır. Aile hekimliği malzemeleri ile hastaların muayene ihtiyaçları da sorunsuz bir şekilde tamamlanmış olur.

Devamını Oku
27.05.2024
Tıbbi Atık Toplama Ekipmanları Nelerdir?

Tıbbi Atık Toplama Ekipmanları Nelerdir?

Tıbbi atık toplama araçları, özellikle hastane ve özel kliniklerde en çok kullanılan medikal ekipmanlar arasında yer alır. Tıbbi alanda hasta muayene ve tedavilerinde kullanılan malzemelerin düzenli bir şekilde toplanıp imha edilmesi gerekir. Bu yüzden tıbbi atıkların hastalara, sağlık personeline ve çevreye zarar vermemesi adına tıbbi atık toplama ekipmanları kullanılır. Hemen hemen bütün hastane ve kliniklerde gördüğümüz bu ekipmanların sağlık personeli tarafından aslına uygun olarak kullanılması gerekir. Ancak bu sayede tıbbi materyaller sağlığa ve çevreye zarar vermeden toplanıp sorunsuz bir şekilde imha edilebilir.

Devamını Oku
27.05.2024
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.