Menü
Sepetiniz

Hepsi Medikal Blog RSS Feed

28 Şub Gazlı Bez Nedir?
admin 0 773
Tıbbi alanda kullanılan sarf malzemeleri arasında en önemli olanlardan biri de gazlı bezdir. Çoğunlukla pansuman işlemlerinde kullanılan bu ürünler sağlık kuruluşlarının da temel ihtiyaçlarından biridir. Gazlı bez olarak tabir edilen ürün içerisinde aslında gaz bulunmuyor. Hatta özel olarak hazırlanan bazı sargı bezlerinin dışında gazlı bezlerde mi..
28 Şub Enjektör Nedir?
admin 0 301
Enjektör, enjeksiyon işleminin gerçekleştirilmesini sağlayan tıbbi alettir. Herhangi bir boşluğa ya da dokuya sıvı doldurmak için kullanılan bu malzeme silindir şeklinde bir gövdeye sahiptir. Bu silindir şeklindeki gövdenin içerisine girebilen yapıda bir piston da bulunur. Bu piston basınç yöntemi ile şırınga yani enjektör içinde bulunan malzemenin..
28 Şub Santrifüj Cihazı Nedir?
admin 0 407
Santrifüj cihazı hemen her laboratuvarda bulunan ve çeşitli tetkiklerin yapılması için en sık kullanılan cihaz çeşitlerinden biridir. Santrifüj cihazının temel çalışma prensibi, ağırlıkları birbirinden farklı olan maddeleri ayrıştırmaktır. Uygulanan kuvvete bağlı olarak sıvı bir ortamda bulunan partiküllerin çökme hızı değişebilir. Bu cihaz dairese..
28 Şub EKG Cihazı Nedir?
admin 0 344
Elektrokardiyogram cihazı yani kısaca EKG cihazı tıbbi alanda en çok kullanılan cihazlardan biridir. Olası kap problemlerinin tespit edilmesinde kullanılan bu cihazlar grafiksel sonuçlar elde edilmesini sağlıyor. Bu grafiksel sonuçlar ise elektrotlar aracılığı ile elde ediliyor ve bu sayede kalp sağlığının gözden geçirilmesi, mevcut kalp problemler..
Gösterilen: 1 ile 4 arası, toplam: 4 (1 Sayfa)
Size daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerezlere yer veriyoruz. Sitemizi kullandığınız sürece Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.