Menü
Sepetiniz

Hepsi Medikal Blog RSS Feed

09 Nis Muayene Eldiveni Nedir?
admin 0 6017
Tıbbi muayene eldiveni, adından da anlaşılacağı üzere sağlık sektöründe en çok kullanılan medikal ürünlerin başında gelir. Doktorlar ve sağlık çalışanları arasında nitril eldiven adıyla da anılan muayene eldiveni, hijyen ve kullanım kolaylığı sağlar. Özellikle hastanelerde ve sağlık ocaklarında hijyeni sağlamak için sık sık tercih edilen muayene el..
08 Nis İdrar Stribi Nedir?
admin 0 4859
İdrar stribi, hastane ve aile sağlığı merkezi gibi yerlerde en çok kullanılan medikal ekipmanlar arasında yer alır. Adından da anlaşılacağı üzere hastanın muayene olması sırasında vereceği idrar tahlilinde bu tür kullan at yapıdaki stribler kullanılır. Hasta olan kişiden alınan idrar örneği ilk önce görünütüsü ve rengi bakımından doktorlar tarafınd..
07 Nis Branül Nedir?
admin 0 7808
Branül kullanımı özellikle sağlık sektöründe oldukça yaygındır. Hastaların sık sık karşılaştığı branül, ismen yabancı gelse de hastalar tarafından yakından bilinen bir medikal ekipmandır. Genel olarak kan alımlarında acı duyulduğu iddia edilse de branül kullanıldığında hastanın daha kolay ve acısız bir şekilde kan vermesine yardımcı olan bir araçtı..
06 Nis Abeslang Nedir?
admin 0 9655
Abeslang çubuğu özellikle hastanelerde muayene olan hemen hemen herkesin mutlaka karşılaştığı bir tıbbi ekipmandır. Geçmişten günümüzde muayene sırasında en çok kullanılan medikal ekipmanlardan biri olan abeslang, isim olarak yabancı olunsa da herkesin bildiği bir araçtır. Hastaların muayene olurken sık sık karşılaştıkları abeslang sağlık sektöründ..
05 Oca Aile Hekimliği Performans ve Kalite Dokümanları Nelerdir?
admin 0 1790
Aile hekimliği performans ve kalite belgeleri, her sağlık ocağında bulunması gereken ekipmanlar arasında yer alır. Sağlık ocaklarında veya aile sağlığı merkezlerinde, halkın çeşitli konularda bilinçlenmesini sağlayan bu dokümanlar fotoğraflı veya resimli olabilir. Aynı zamanda sadece aile sağlığı merkezini kullanan hastaların değil sağlık ocağında ..
23 Ara Tıp Merkezinde Gerekli Olan Malzemeler Nelerdir?
admin 0 3320
Tıp merkezlerinde bulunan malzemeler, tıbbi tedavi için her an kullanılmaya hazır ekipmanlardan oluşur. Acil müdahale veya hastanın tetkik edilmesi için kullanılabilen bu ekipmanların bütün tıp merkezlerinde hazır bulunması gerekir. Tek kullanımlık ürünlerden oluşan bu malzemelerin yanı sıra uzun süreli kullanıma sahip ekipmanlar da vardır. Tıp mer..
22 Ara Aile Hekimliği Genel Malzemeleri Nelerdir?
admin 0 2702
Aile hekimliğinde kullanılan malzemeler, genel olarak kullan at tipinde ve steril ekipmanlardan oluşur. Hastaların aile sağlığı merkezlerinde sağlık koşullarına uygun bir şekilde muayene edilip hastalıklarının tedavisinde bu malzemelere büyük ihtiyaç vardır. Tahlil tüpleri gibi ufak görünen ekipmanlar bile aile hekimliği genel malzemeleri arasında ..
08 Ara Tıbbi Atık Toplama Ekipmanları Nelerdir?
admin 0 2584
Tıbbi atık toplama araçları, özellikle hastane ve özel kliniklerde en çok kullanılan medikal ekipmanlar arasında yer alır. Tıbbi alanda hasta muayene ve tedavilerinde kullanılan malzemelerin düzenli bir şekilde toplanıp imha edilmesi gerekir. Bu yüzden tıbbi atıkların hastalara, sağlık personeline ve çevreye zarar vermemesi adına tıbbi atık toplama..
07 Ara Tıbbi Atık Poşetleri Ne İşe Yarar?
admin 0 2075
Tıbbi atık poşetinin işlevi, özellikle doktor muayenehanelerinde ve kliniklerde son derece önemli bir yere sahiptir. Adından da anlaşılacağı üzere tıp alanında geniş bir kullanım alanına sahip olan bu poşetler, materyal bakımından da özel olarak imal edilirler. Hastanelerde hem sağlık personelinin hem de hastaların kullanımına açılan bu poşetler il..
05 Ara Tıbbi Atık Kutuları Kullanmak Neden Önemlidir?
admin 0 2492
Tıbbi atık kutularını kullanmanın önemi, özellikle hastanelerdeki personel için son derece önem taşır. Birbirinden farklı boyutlarda üretilen tıbbi atık kutuları, litre ile 96 galon kapasitesi arasında değişen boyutlara sahiptir. Hastanelerde, doktor muayenehanelerinde ve küçük kliniklerde kullanılabilen tıbbi atık kutuları, adından da anlaşılacağı..
04 Ara Flaster Nedir, Ne İşe Yarar?
admin 0 11616
Flaster işlevi özellikle tıp alanında çok kullanıldığı için sağlık personeli tarafından merak edilir. Ecza depolarında ve ilk yardım çantalarında sık sık gördüğümüz flaster, bir çeşit banttır. Tedavi amaçlı kullanılan medikal ekipmanlardan biri olan flaster, çoğu kişi tarafından duyulsa da tam olarak ne olduğu konusunda yeterine bilgi bulunmuyor. B..
03 Ara Dijital Tansiyon Aletlerinin Avantajları Nelerdir?
admin 0 1735
Elektronik tansiyon aletlerinin faydaları, hızlı ve pratik kullanıma sahip olması ile öne çıkar. Diğer tansiyon aletlerine kıyasla elektronik tansiyon aletlerinde kullanım kolaylığı son derece pratiktir. Hastalar kendi isteklerine göre zorlanmadan kendi tansiyon durumlarını da dijital tansiyon aleti kullanarak ölçebilirler. Hızlı ve pratik bir kull..
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 29 (3 Sayfa)
Size daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerezlere yer veriyoruz. Sitemizi kullandığınız sürece Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.