Menü
Sepetiniz

Hepsi Medikal Blog RSS Feed

05 Oca Aile Hekimliği Performans ve Kalite Dokümanları Nelerdir?
admin 0 35
Aile hekimliği performans ve kalite belgeleri, her sağlık ocağında bulunması gereken ekipmanlar arasında yer alır. Sağlık ocaklarında veya aile sağlığı merkezlerinde, halkın çeşitli konularda bilinçlenmesini sağlayan bu dokümanlar fotoğraflı veya resimli olabilir. Aynı zamanda sadece aile sağlığı merkezini kullanan hastaların değil sağlık ocağında ..
23 Ara Tıp Merkezinde Gerekli Olan Malzemeler Nelerdir?
admin 0 80
Tıp merkezlerinde bulunan malzemeler, tıbbi tedavi için her an kullanılmaya hazır ekipmanlardan oluşur. Acil müdahale veya hastanın tetkik edilmesi için kullanılabilen bu ekipmanların bütün tıp merkezlerinde hazır bulunması gerekir. Tek kullanımlık ürünlerden oluşan bu malzemelerin yanı sıra uzun süreli kullanıma sahip ekipmanlar da vardır. Tıp mer..
22 Ara Aile Hekimliği Genel Malzemeleri Nelerdir?
admin 0 83
Aile hekimliğinde kullanılan malzemeler, genel olarak kullan at tipinde ve steril ekipmanlardan oluşur. Hastaların aile sağlığı merkezlerinde sağlık koşullarına uygun bir şekilde muayene edilip hastalıklarının tedavisinde bu malzemelere büyük ihtiyaç vardır. Tahlil tüpleri gibi ufak görünen ekipmanlar bile aile hekimliği genel malzemeleri arasında ..
08 Ara Tıbbi Atık Toplama Ekipmanları Nelerdir?
admin 0 93
Tıbbi atık toplama araçları, özellikle hastane ve özel kliniklerde en çok kullanılan medikal ekipmanlar arasında yer alır. Tıbbi alanda hasta muayene ve tedavilerinde kullanılan malzemelerin düzenli bir şekilde toplanıp imha edilmesi gerekir. Bu yüzden tıbbi atıkların hastalara, sağlık personeline ve çevreye zarar vermemesi adına tıbbi atık toplama..
07 Ara Tıbbi Atık Poşetleri Ne İşe Yarar?
admin 0 61
Tıbbi atık poşetinin işlevi, özellikle doktor muayenehanelerinde ve kliniklerde son derece önemli bir yere sahiptir. Adından da anlaşılacağı üzere tıp alanında geniş bir kullanım alanına sahip olan bu poşetler, materyal bakımından da özel olarak imal edilirler. Hastanelerde hem sağlık personelinin hem de hastaların kullanımına açılan bu poşetler il..
05 Ara Tıbbi Atık Kutuları Kullanmak Neden Önemlidir?
admin 0 85
Tıbbi atık kutularını kullanmanın önemi, özellikle hastanelerdeki personel için son derece önem taşır. Birbirinden farklı boyutlarda üretilen tıbbi atık kutuları, litre ile 96 galon kapasitesi arasında değişen boyutlara sahiptir. Hastanelerde, doktor muayenehanelerinde ve küçük kliniklerde kullanılabilen tıbbi atık kutuları, adından da anlaşılacağı..
04 Ara Flaster Nedir, Ne İşe Yarar?
admin 0 130
Flaster işlevi özellikle tıp alanında çok kullanıldığı için sağlık personeli tarafından merak edilir. Ecza depolarında ve ilk yardım çantalarında sık sık gördüğümüz flaster, bir çeşit banttır. Tedavi amaçlı kullanılan medikal ekipmanlardan biri olan flaster, çoğu kişi tarafından duyulsa da tam olarak ne olduğu konusunda yeterine bilgi bulunmuyor. B..
03 Ara Dijital Tansiyon Aletlerinin Avantajları Nelerdir?
admin 0 92
Elektronik tansiyon aletlerinin faydaları, hızlı ve pratik kullanıma sahip olması ile öne çıkar. Diğer tansiyon aletlerine kıyasla elektronik tansiyon aletlerinde kullanım kolaylığı son derece pratiktir. Hastalar kendi isteklerine göre zorlanmadan kendi tansiyon durumlarını da dijital tansiyon aleti kullanarak ölçebilirler. Hızlı ve pratik bir kull..
30 Kas Tansiyon Aletlerinin Özellikleri Nelerdir?
admin 0 78
Tansiyon aleti özellikleri, elektronik veya manuel olmasına göre değişiklik gösterir. Üst kola veya bileğe bağlı manşondan oluşan bir sistolik ve diyastolik kan basıncını belirlemek için kullanılan cihazlardır. Tansiyon aletleri, medikal anlamda en çok tercih edilen ve aranan ekipmanlardandır. Pek çok farklı parçası bulunan tansiyon aletleri, adınd..
30 Kas Sabo Terlikler Nedir, Nerelerde Kullanılır?
admin 0 69
Sabo terlik kullanımı özellikle tıp alanında oldukça yaygındır. Bunun yanı sıra icat edildiği günden bu yana fabrikadaki işçiler tarafından da sabo terlik kullanıldığı bilinir. Medikal sektörde doktor, hemşire ve diğer sağlık çalışanları sık sık sabo terlik tercih ederler. Geniş bir kullanım alanına sahip olan sabo terlikler son derece ortopedik ve..
30 Kas Cerrahi Boneler Ne İşe Yarar?
admin 0 71
Cerrahi bone türleri, günümüzde en çok sağlık çalışanları tarafından kullanılan ekipmanların başında gelir. Medikal alanda geniş bir kullanım alanına sahip olan cerrahi boneler, hem hastalar hem de sağlık çalışanları tarafından kullanılır. Ameliyathanelerde ve steril olması gereken laboratuvar gibi ortamlarda cerrahi bone kullanımı zorunludur. Cerr..
21 Kas Elektrokardiyogram / EKG Cihazı Nedir?
admin 0 1114
Elektrokardiyogram veya EKG cihazı kullanımı, günümüzde özellikle kardiyoloji alanında en çok tercih edilen yöntemlerdendir. Kalp sağlığını ve mevcut durumunu incelemek, bununla birlikte kalpteki şüpheli durumları tespit edebilmek için EKG cihazı kullanılır. Vücuda bağlanan elektrotlar yardımıyla çekilen EKG testi, doktorlara hastanın kalp sağlığı ..
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 25 (3 Sayfa)
Size daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerezlere yer veriyoruz. Sitemizi kullandığınız sürece Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Whatsapp