Menü
Sepetiniz

Hepsi Medikal Blog RSS Feed

01 Eyl Fetal Doppler Nedir?
admin 0 350
Tıp alanında sıklıkla kullanılan cihaz çeşitlerinden biri de fetal doppler cihazıdır. Vücut içerisinde hareketli olan bir dokuya ses dalgalarının gönderilmesini sağlayan bu cihaz söz konusu ses dalgalarını geri alabiliyor. Bu sayede bazı ölçümlerin yapılmasına da olanak tanıyor. Fetal doppler cihazı, anne karnındaki bebeğin kalp atım sayısını göste..
20 Ağu Otoskop Nedir?
admin 0 485
Tıbbi muayenelerin çok daha kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilmesi için çok sayıda farklı alet geliştiriliyor. Bu aletlerden biri de otoskop çeşitleridir. İçerisinde bir ışık kaynağı ve mercek sistemi bulunan otoskoplar, kulak muayenesinin en ideal şekilde yapılabilmesine olanak tanıyor. Bu aletler özellikle kulak burun boğaz hekimleri tarafından..
20 Ağu Steteskop Nedir?
admin 0 457
Steteskop, vücudun dahili seslerini dinlemek amacıyla kullanılan tıbbi aletlerden biridir. Akciğerlerin, kalbin, periferik damarlardaki kan basıncının rahatlıkla dinlenebilmesi için özel olarak tasarlanan bu aletler gebelik takibinde de kullanılıyor. Anne karnındaki bebeklerin kalp seslerinin dinlenmesi ya da bağırsak kanallarının dinlenmesi amacıy..
28 Şub Gazlı Bez Nedir?
admin 0 1114
Tıbbi alanda kullanılan sarf malzemeleri arasında en önemli olanlardan biri de gazlı bezdir. Çoğunlukla pansuman işlemlerinde kullanılan bu ürünler sağlık kuruluşlarının da temel ihtiyaçlarından biridir. Gazlı bez olarak tabir edilen ürün içerisinde aslında gaz bulunmuyor. Hatta özel olarak hazırlanan bazı sargı bezlerinin dışında gazlı bezlerde mi..
28 Şub Enjektör Nedir?
admin 0 737
Enjektör, enjeksiyon işleminin gerçekleştirilmesini sağlayan tıbbi alettir. Herhangi bir boşluğa ya da dokuya sıvı doldurmak için kullanılan bu malzeme silindir şeklinde bir gövdeye sahiptir. Bu silindir şeklindeki gövdenin içerisine girebilen yapıda bir piston da bulunur. Bu piston basınç yöntemi ile şırınga yani enjektör içinde bulunan malzemenin..
28 Şub Santrifüj Cihazı Nedir?
admin 0 872
Santrifüj cihazı hemen her laboratuvarda bulunan ve çeşitli tetkiklerin yapılması için en sık kullanılan cihaz çeşitlerinden biridir. Santrifüj cihazının temel çalışma prensibi, ağırlıkları birbirinden farklı olan maddeleri ayrıştırmaktır. Uygulanan kuvvete bağlı olarak sıvı bir ortamda bulunan partiküllerin çökme hızı değişebilir. Bu cihaz dairese..
28 Şub EKG Cihazı Nedir?
admin 0 747
Elektrokardiyogram cihazı yani kısaca EKG cihazı tıbbi alanda en çok kullanılan cihazlardan biridir. Olası kap problemlerinin tespit edilmesinde kullanılan bu cihazlar grafiksel sonuçlar elde edilmesini sağlıyor. Bu grafiksel sonuçlar ise elektrotlar aracılığı ile elde ediliyor ve bu sayede kalp sağlığının gözden geçirilmesi, mevcut kalp problemler..
Gösterilen: 1 ile 7 arası, toplam: 7 (1 Sayfa)
Size daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerezlere yer veriyoruz. Sitemizi kullandığınız sürece Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Whatsapp