1000 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava!
Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim

Flaster Çeşitleri

Bu Kategorinin Çok Satanları
(19 Yorum)
50,00 TL
39,90 TL
Sepette %5 İndirim 37,90TL
(18 Yorum)
70,00 TL
59,90 TL
Sepette %5 İndirim 56,90TL
(5 Yorum)
25,00 TL
19,90 TL
Sepette %5 İndirim 18,90TL
(1 Yorum)
9,00 TL
7,50 TL
Sepette %5 İndirim 7,13TL
(4 Yorum)
140,00 TL
119,90 TL
Sepette %5 İndirim 113,91TL
(2 Yorum)
60,00 TL
49,90 TL
Sepette %5 İndirim 47,40TL
(1 Yorum)
10,00 TL
8,50 TL
Sepette %5 İndirim 8,08TL
Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
(18 Yorum)
70,00 TL
59,90 TL
Sepette %5 İndirim 56,90TL
(19 Yorum)
50,00 TL
39,90 TL
Sepette %5 İndirim 37,90TL
(4 Yorum)
5,00 TL
4,59 TL
(52 Yorum)
30,00 TL
23,90 TL
Sepette %5 İndirim 22,71TL
(8 Yorum)
80,00 TL
69,90 TL
Sepette %5 İndirim 66,41TL
(4 Yorum)
140,00 TL
119,90 TL
Sepette %5 İndirim 113,91TL
(14 Yorum)
40,00 TL
34,90 TL
Sepette %5 İndirim 33,16TL
(2 Yorum)
60,00 TL
49,90 TL
Sepette %5 İndirim 47,40TL
(1 Yorum)
9,00 TL
7,50 TL
Sepette %5 İndirim 7,13TL
(4 Yorum)
115,00 TL
99,90 TL
Sepette %5 İndirim 94,91TL
(5 Yorum)
25,00 TL
19,90 TL
Sepette %5 İndirim 18,90TL
(5 Yorum)
35,00 TL
29,90 TL
Sepette %5 İndirim 28,40TL
(2 Yorum)
60,00 TL
49,90 TL
Sepette %5 İndirim 47,40TL
(3 Yorum)
50,00 TL
39,90 TL
Sepette %5 İndirim 37,90TL
(4 Yorum)
90,00 TL
79,90 TL
Sepette %5 İndirim 75,91TL
(2 Yorum)
80,00 TL
69,90 TL
Sepette %5 İndirim 66,41TL
(2 Yorum)
8,00 TL
6,50 TL
Sepette %5 İndirim 6,18TL
(1 Yorum)
9,00 TL
8,25 TL
Sepette %5 İndirim 7,84TL
Toplam 47 ürün bulunmaktadır.

Flaster Nedir?

Tıbbi Flaster, yaraların enfeksiyon kapmaması için geliştirilen yara bandıdır. Yaranın, dış ortamın olumsuzluklarından korunmasını sağlar ve yaranın hızla iyileşmesine yardımcı olur.

%100 pamuklu yapıya sahip olan Antialerjik Flaster, uzun süre sabitlenebilen çinko oksit yapışkana sahiptir. Kateter, kanül, yara pedleri, kompresler gibi tıbbi malzemelerin cilt üzerinde sabitlenmesi ve uzun süre kullanılması için tasarlanmıştır.

Cildi tahriş etmeyen yapısıyla yapışkan bölmesi sayesinde, ameliyat sonrası uygulamalarda ve gazlı bez değişimlerinde büyük kolaylık sağlar. Bandaj değişimine uyumlu uzunluk ve genişliğe sahiptir.

Hipoalerjenik bant özelliği sayesinde ciltte alerjiye neden olmaz.

Flaster Çeşitleri Nelerdir?

Kullanım yeri ve ihtiyaca göre farklı türlerde flaster üretilmiştir.

 • Antialerjik Flaster: Hassas ciltler için özel olarak üretilmiştir. Alerjisi olan kişiler bu ürünü rahatlıkla kullanabilir. Cildi tahriş etmeyen yapıdadır. Gözenekli dokuya sahip olduğundan, cildin nefes almasını sağlar. Ayrıca nem geçiren bir yapıya sahiptir. X-ışınlarını geçiren özelliktedir. Böylelikle röntgen çekimine engel teşkil etmez. Şeridinden kolaylıkla ayrılabilir. Bu sayede kolay kullanım sağlar.
 • Hipoalerjenik Flaster: Ödemin beklendiği tüm alanlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Ortopedik, göğüs obsterik ve abdominal cerrahi operasyonlarından sonra, omuz, dirsek, koltuk altı çıkıntılı bölgelerde kullanılabilir.
 • Bez Flaster: Çinko asit bazlı yapışkana sahiptir. Bu sayede uzun süre yapışma özelliğini bünyesinde barındırır. Suya ve neme karşı son derece dayanıklıdır. Gözenekli yapısı sayesinde cildin hava almasını sağlar. Cilt üzerinde kesinlikle leke bırakmaz. Enine ve boyuna kolaylıkla yırtılabilir. Röntgen ışınlarını geçiren bir yapıya sahiptir.
 • Enjeksiyon Bandı: Enjeksiyondan sonraki kanamalar için idealdir. Kan alma işlemlerinde sıklıkla kullanılır. Ciltte iz ya da partikül bırakmaz. Kan tutma özelliği yüksek olan yuvarlak flasterler oldukça pratik bir kullanıma sahiptir. Hipoalerjendir ve her hasta tarafından kullanılabilir. Hijyen açısından tek kullanımlıktır. Yapısındaki PE malzemesi kanın dışarıya sızmasını önler. X-Ray geçirgenliği sayesinde çıkarılmadan röntgen çektirebilme imkânı sunar.
 • İpek Flaster: Yapısında çinko oksit ve kauçuk bazlı maddeler bulunur. İpek ve asetat ipliğinden üretilmiştir. Bu sayede her türlü cerrahi uygulamada tespit amacıyla kullanılır. Hava geçirme özelliği sayesinde cildin nefes almasını sağlar. Yapısındaki ipek sayesinde cildi tahriş etmez. Enine ve boyuna elle çıkarılabilir. Çıkarmak için makas ya da kesici aletlere gerek kalmaz. Cilt tuzundan etkilenmediğinden dolayı uzun süre yapışkanlık özelliğini korur. X-ray ışınlarına karşı geçirgendir. Röntgen filmlerinde görülmez. Suya ve neme karşı son derece dayanıklıdır. Uzun süre yapışkanlığını muhafaza eder.
 • Kâğıt Flaster: Yapısında bulunan kâğıt sayesinde, derinin oksijen ile temas etmesini sağlar. Vücudun tüm bölgelerinde rahatlıkla ve güvenle kullanılabilir. Yüksek kaliteli kâğıt materyalde üretilmiştir. Elle kolaylıkla koparılabilir. Yapışkan özelliği yüksek olduğundan dolayı, yüksek dirence sahiptir. Uzun zaman boyunca dayanabilir. Cilt üzerinde kalıntı bırakmayan bir yapıya sahiptir.
 • Şeffaf Flaster: Düzenli olarak takip edilmesi gereken dikiş bölgeleri ve yaralar için ideal kullanım alanı sağlar. İstenilen ölçüde kesilip kullanılabilir. Bazı medikal malzemelerin sabit durmasında da kullanılır. Ürünün arkasında bulunan 1 cm’lik kareler sayesinde elle rahatlıkla koparılabilir. X-ray ışınlarını geçirme özelliğine sahiptir. Böylelikle röntgen çekimi flaster çıkarılmadan gerçekleştirilebilir. Gözenekli yapısı sayesinde, yaranın oksijenle temasını sağlar. Ayrıca cildin hava almasını sağlar. Cilde zarar vermeyen malzemeden üretilmiştir. Antialerjik özelliğinden dolayı herkes tarafından kullanılabilir. Bakteri kaynaklı enfeksiyon riskini önleyici yapıdadır. Kontaminasyon riski yüksek olan durumlarda güvenle kullanılabilir.
 • Sporcu Bandı: Spor aktivitelerinde kısıtlanması istenen bölgelere uygulanır. Spor aktivitelerinden sonra da tedavi amacıyla kullanılabilir. İnsan vücudu üzerinde kullanılabileceği gibi spor ekipmanlarında da rahatlıkla kullanılabilir. Spor aktiviteleri sırasında yaşanan zorlanma ve burkulma gibi hareketlerin önlenmesinde yararlıdır.
 • Kendinden Yapışkanlı Bandaj: Genel olarak veteriner hekimler tarafından kullanılır. Kaliteli ve yüksek dayanımlı materyalden üretilmiştir. Saç ve tene yapışmayan özelliğe sahiptir. Vücudun herhangi bölgesinde rahatlıkla ve güvenle kullanılabilir. Eklem bölgelerini sabitlemek amacıyla da kullanılabilir. Makasla kolaylıkla kesilebilir. Dış kanamaları kolaylıkla durdurabilir.
 • Katater Sabitleme Bandı: Katater medikal malzemesinin vücudun herhangi bir bölgesine sabitlenmesinde kullanılır. Esnek yapısıyla vücudun tüm bölgelerine kolaylıkla uygulanabilir. Kataterin eklemler üzerine kolaylıkla sabitlenmesini sağlar.
 • Hemostatik Bası Bandı: Hemodiyaliz uygulamaları sonrasında yoğun kanamaların engellenmesi için tasarlanmıştır. Ped yüzeyi son derece yüksek emici özelliğine sahiptir. Küçük çaplı yaralanmalarda ya da kesiklerde de güvenle kullanılabilir. Kanı hızla emme özelliğine sahiptir. Kanı ped haznesinde biriktirir ve deriyle temasını engeller. Enjeksiyon uygulanan bölgeye baskı uygular ve kanamanın daha kısa sürede durmasına yardımcı olur. Güçlü yapışkan bir yüzeye sahiptir. Bu sayede kan sızıntılarının oluşmasını engeller. Gözenekli yapıya sahip değildir. Bu sayede bant üzerinden dış baskı uygulanmasına olanak sağlar.

Flaster Nasıl Kullanılır?

Doğrudan yara üzerine uygulamayın. Uygulama yapmadan önce, uygulama yapılacak olan bölgeyi iyice temizleyin. Ürün kullanımı sırasında kızarıklık ve kaşıntı gözlemlenirse, ürünü kullanmayı derhal durdurun. Bu gibi durumlar için doktorunuza başvurun. Ciltte yaralanmaya neden olmamak için ürünü vücuttaki kılların yönüne doğru yavaşça çıkarın.

Flaster Özellikleri

 • Kolayca yapıştırılabilir.
 • Rahatça çıkarılabilir.
 • Enine ve boyuna el ile kolayca yırtabilirsiniz.
 • X-ray geçirme özelliğine sahiptir. Röntgen çekimlerine engel değildir.
 • Hava geçirme özelliğine sahiptir. Cildin hava almasını ve yaranın daha çabuk iyileşmesini sağlar.
 • Tıbbi Flaster, kullanım sonrasında iz ve kalıntı bırakmaz.
 • Satın aldığınız ürün koduna göre farklı ebatlara sahiptir.
 • Uzun süre cilt üzerinde tutulabilir.
 • Koruma ambalajı sayesinde şeridinden kolaylıkla ayrılabilir.
 • Terlemeyi engelleyen özelliğe sahiptir. Bünyesindeki pamuklu doku sayesinde cilde zarar vermez ve cildi dış etkenlere karşı korur.
 • Gözenekli dokuya sahiptir.
 • Suya dayanıklı yapıya sahiptir. Cilt üzerine sıvı temas ettiğinde kolayca açılmaz.
 • Vücudunuzun tüm bölgelerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.
 • Paketi açılmadığı sürece steril yapısını korur.
 • Bazı modellerdeki emici ped kanla temas ettiğinde 7 kata kadar hacimce genişler. Böylece pamuk ve gazlı bandajlara oranla daha kısa sürede kanamayı durdurur.
 • Esnek yapısı sayesinde hareket kısıtlanmasını önler.

Flaster Nerelerde Kullanılır?

 • Sağlık ocaklarında,
 • Aile hekim merkezlerinde,
 • Veteriner kliniklerinde,
 • Polikliniklerde,
 • Acil merkezlerinde,
 • Okullarda,
 • İşyerlerinde

Saklama Koşulları

Doğrudan güneş ışığından ve nemden korunması gerekir. Oda sıcaklığında ve kuru bir ortamda muhafaza edilmelidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.