1000 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava!
Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Aile Hekimliği Genel Malzemeleri Nelerdir?
27.05.2024

Aile Hekimliği Genel Malzemeleri Nelerdir?

Aile hekimliğinde kullanılan malzemeler, genel olarak kullan at tipinde ve steril ekipmanlardan oluşur. Hastaların aile sağlığı merkezlerinde sağlık koşullarına uygun bir şekilde muayene edilip hastalıklarının tedavisinde bu malzemelere büyük ihtiyaç vardır. Tahlil tüpleri gibi ufak görünen ekipmanlar bile aile hekimliği genel malzemeleri arasında önemli bir yer edinir. Her aile hekimliğinde hastaların muayene ve tedavileri için bazı saklama koşullarına uygun ölçüde belirli malzeme ihtiyaçları vardır.Aile hekimliği malzemeleri ile hastaların muayene ihtiyaçları da sorunsuz bir şekilde tamamlanmış olur.

Aile Sağlığı Merkezi Malzemeleri

Aile sağlığı merkezi ekipmanları, ilk müdahalenin yapılması gereken acil bölümleri dışında genel poliklinik bölümlerinde de geniş bir kullanım alanına sahiptir. Acil müdahale ekipmanlarının yanı sıra genel muayene malzemeleri de aile sağlığı merkezlerinde geniş bir yelpazede bulunması gerekir. Paravan, muayene masası ve basamak gibi genel malzemeler aile hekimliği merkezlerinde yaygın bir şekilde kullanılır. Hastaların şikayetlerine göre en iyi muayene yapılabilmesi için tedavi işlemlerine geçilmeden önce bu malzemelerin kullanılması şarttır.

Hastaların sağlık koşullarına uygun bir şekilde muayene, tanı ve tedavi sürecinden geçebilmeleri için aile sağlığı merkezinde bazı malzemelerin hazır bulunması gerekir. Sarf malzemelerden demirbaş ekipmanlara kadar uzanan aile sağlığı genel malzemeleri listesinde pek çok farklı kategoride ekipman bulunabilir. Ayrıca elektronik çalışma sistemine sahip tıbbi cihazlar da başarılı bir tanı, tetkik ve tedavi süreci geçirilmesi için doktorlar tarafından istenebilir.

Kaliteli ve Kullanışlı Sağlık Ocağı Ekipmanları

Sağlık ocağında kullanılan ekipmanlar, hastaların en iyi şekilde tedavi edilmesi için gerekli malzemelerden oluşur. Kullanılacak olan tüm aile hekimliği malzemelerinin kaliteli bir üretime sahip olması hasta sağlığının yanı sıra tedavi sürecinin başarılı olmasında da büyük önem taşır. Aile hekimliği merkezleri içinde bulunması mutlaka gerekli olan tıbbi malzemelerden bazıları şunlardır:

  • Solunum cihazı
  • Oksijen tüpü
  • Nebulizatör
  • Tansiyon aletleri
  • Steteskop
  • Dil basacağı
  • Cerrahi ekipmanlar
  • Acil müdahale malzemeleri
  • Tek kullanımlık steril malzemeler

Uzun vade kullanımlı ekipmanların sağlıklı bir şekilde depolanması önemliyken, kullan at prensibine dayalı malzemelerin de yaygın şekilde hazır bulunması gerekir. Kullanılacak tüm malzemelerin yanı sıra çeşitli ilaç ve aşı gibi tıbbi malzemelerin de sağlık ocağında eksiksiz biçimde olmasına gayret edilmelidir. Aile sağlığı merkezlerinde sarf malzemeler dışında tıbbi muayene süreçlerinde kullanılan el aletleri de mutlaka bulunmalıdır.

Uygun Fiyatlı Medikal Ekipmanlar

Medikal ekipman fiyatları, özellikle aile sağlığı merkezlerinde hasta muayenesi ve tedavisi sırasında ihtiyaç duyulan malzemelerin tedariki sırasında önem taşır. El aletleri ve medikal cihazlar uygun fiyatlı olması halinde daha rahat depolanabilir ve aile sağlığı merkezlerinde rahat bir şekilde kullanılabilir. Bütçe dostu fiyat seçenekleri ile internet üzerinden medikal ekipman siparişi verildiğinde bu ihtiyaçlara kolay bir şekilde erişim sağlamak mümkündür. Medikal alanda kullanılan bu tür tıbbi ekipmanların dayanıklı ve birinci sınıf kalitedeki malzemeden üretilmiş olması son derece önemlidir. Dolayısıyla aile hekimliğinde kullanılan genel malzemelerden vazgeçilmesi mümkün olmadığı için bu ekipmanların tedarik edilmesinde vakit kaybedilmemesi gerekir.

Aile Hekimliğinde Bulunması Gereken Malzemeler

Aile hekimliği malzemeleri, tıbbi alanda hasta tedavisi ve muayene süreçlerinde en çok kullanılan ekipmanlardan oluşur. Muayene için gerekli olan demirbaşların olmasının yanı sıra bir aile hekimi merkezinde mutlaka ilaç ve aşı gibi malzemelerin de depolanması gerekir. Bu koşullar altında en uygun fiyatlarla tıbbi ekipmanları satın almak için internet üzerinden tek tıkla sipariş vermek en kolayı olacaktır. Doktorlar ve sağlık personeli tarafından kullanılan aile hekimliği malzemeleri kaliteli ve kullanışlı olmalıdır.

Blog Son Eklenenler
Muayene Eldiveni Nedir?

Muayene Eldiveni Nedir?

Tıbbi muayene eldiveni , adından da anlaşılacağı üzere sağlık sektöründe en çok kullanılan medikal ürünlerin başında gelir. Doktorlar ve sağlık çalışanları arasında nitril eldiven adıyla da anılan muayene eldiveni, hijyen ve kullanım kolaylığı sağlar. Özellikle hastanelerde ve sağlık ocaklarında hijyeni sağlamak için sık sık tercih edilen muayene eldiveni kullanım alanları bir hayli geniştir. Genelde sağlık sektöründe kullanılsa da muayene eldivenlerini iş güvenliği sebebiyle kimya ve kozmetik sektörlerinde yaygın bir şekilde kullanıldığı bilinir. Bu yazımızda muayene eldiveni nedir , ne işe yarar ve özellikleri nelerdir gibi en çok merak ettiğiniz soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

Devamını Oku
27.05.2024
İdrar Stribi Nedir?

İdrar Stribi Nedir?

İdrar stribi, hastane ve aile sağlığı merkezi gibi yerlerde en çok kullanılan medikal ekipmanlar arasında yer alır. Adından da anlaşılacağı üzere hastanın muayene olması sırasında vereceği idrar tahlilinde bu tür kullan at yapıdaki stribler kullanılır. Hasta olan kişiden alınan idrar örneği ilk önce görünütüsü ve rengi bakımından doktorlar tarafından test edilebilir. Ayrıca koku gibi dansite özellikler de strip üzerinde farklılık gösterebilir. Sağlık sektörünün olmazsa olmaz medikal ekipmanlarından biri olan idrar stribi günümüzde hastaların da merak ettiği bir ekipmandır. Kullan – at prensibine sahip idrar stribi sayesinde hastaların etkili biçimde muayene edilmesi sağlanabilir.

Devamını Oku
27.05.2024
Branül Nedir?

Branül Nedir?

Branül kullanımı özellikle sağlık sektöründe oldukça yaygındır. Hastaların sık sık karşılaştığı branül, ismen yabancı gelse de hastalar tarafından yakından bilinen bir medikal ekipmandır. Genel olarak kan alımlarında acı duyulduğu iddia edilse de branül kullanıldığında hastanın daha kolay ve acısız bir şekilde kan vermesine yardımcı olan bir araçtır. Sağlık sektöründe çalışanların yoğun şekilde kullandığı branül hakkında tüm merak edilenleri bu yazımızda bulabilirsiniz. Medikal ekipmanlar arasında yer alan branüller, sağlık sektöründe en çok ihtiyaç duyulan ekipmanlardandır.

Devamını Oku
27.05.2024
Abeslang Nedir?

Abeslang Nedir?

Abeslang çubuğu özellikle hastanelerde muayene olan hemen hemen herkesin mutlaka karşılaştığı bir tıbbi ekipmandır. Geçmişten günümüzde muayene sırasında en çok kullanılan medikal ekipmanlardan biri olan abeslang, isim olarak yabancı olunsa da herkesin bildiği bir araçtır. Hastaların muayene olurken sık sık karşılaştıkları abeslang sağlık sektöründe kullanılan bir çubuktur. Tek kullanımlık medikal ekipmanlar arasında yer alan abeslang her sağlık ocağında veya hastanede mutlaka bulunması gereken malzemelerdendir. İnternet üzerinden abeslang nedir , nasıl kullanılır gibi soruların yanıtlarını arayanlar bu yazımızda merak ettikleri detayları öğrenebilirler.

Devamını Oku
27.05.2024
Aile Hekimliği Performans ve Kalite Dokümanları Nelerdir?

Aile Hekimliği Performans ve Kalite Dokümanları Nelerdir?

Aile hekimliği performans ve kalite belgeleri, her sağlık ocağında bulunması gereken ekipmanlar arasında yer alır. Sağlık ocaklarında veya aile sağlığı merkezlerinde, halkın çeşitli konularda bilinçlenmesini sağlayan bu dokümanlar fotoğraflı veya resimli olabilir. Aynı zamanda sadece aile sağlığı merkezini kullanan hastaların değil sağlık ocağında çalışan personeli de yakından ilgilendiren talimatnameler ve belgeler bu dokümanlar içinde yer alabilir. Aile hekimliği performans ve kalite dokümanları, kullanım koşullarına göre farklı çeşitlere ayrılabilir.

Devamını Oku
27.05.2024
Aile Hekimliği Genel Malzemeleri Nelerdir?

Aile Hekimliği Genel Malzemeleri Nelerdir?

Aile hekimliğinde kullanılan malzemeler, genel olarak kullan at tipinde ve steril ekipmanlardan oluşur. Hastaların aile sağlığı merkezlerinde sağlık koşullarına uygun bir şekilde muayene edilip hastalıklarının tedavisinde bu malzemelere büyük ihtiyaç vardır. Tahlil tüpleri gibi ufak görünen ekipmanlar bile aile hekimliği genel malzemeleri arasında önemli bir yer edinir. Her aile hekimliğinde hastaların muayene ve tedavileri için bazı saklama koşullarına uygun ölçüde belirli malzeme ihtiyaçları vardır. Aile hekimliği malzemeleri ile hastaların muayene ihtiyaçları da sorunsuz bir şekilde tamamlanmış olur.

Devamını Oku
27.05.2024
Tıbbi Atık Toplama Ekipmanları Nelerdir?

Tıbbi Atık Toplama Ekipmanları Nelerdir?

Tıbbi atık toplama araçları, özellikle hastane ve özel kliniklerde en çok kullanılan medikal ekipmanlar arasında yer alır. Tıbbi alanda hasta muayene ve tedavilerinde kullanılan malzemelerin düzenli bir şekilde toplanıp imha edilmesi gerekir. Bu yüzden tıbbi atıkların hastalara, sağlık personeline ve çevreye zarar vermemesi adına tıbbi atık toplama ekipmanları kullanılır. Hemen hemen bütün hastane ve kliniklerde gördüğümüz bu ekipmanların sağlık personeli tarafından aslına uygun olarak kullanılması gerekir. Ancak bu sayede tıbbi materyaller sağlığa ve çevreye zarar vermeden toplanıp sorunsuz bir şekilde imha edilebilir.

Devamını Oku
27.05.2024
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.