Menü
Sepetiniz

Medikal Aletler RSS Feed

05 Oca Aile Hekimliği Performans ve Kalite Dokümanları Nelerdir?
admin 0 2037
Aile hekimliği performans ve kalite belgeleri, her sağlık ocağında bulunması gereken ekipmanlar arasında yer alır. Sağlık ocaklarında veya aile sağlığı merkezlerinde, halkın çeşitli konularda bilinçlenmesini sağlayan bu dokümanlar fotoğraflı veya resimli olabilir. Aynı zamanda sadece aile sağlığı merkezini kullanan hastaların değil sağlık ocağında ..
08 Ara Tıbbi Atık Toplama Ekipmanları Nelerdir?
admin 0 2970
Tıbbi atık toplama araçları, özellikle hastane ve özel kliniklerde en çok kullanılan medikal ekipmanlar arasında yer alır. Tıbbi alanda hasta muayene ve tedavilerinde kullanılan malzemelerin düzenli bir şekilde toplanıp imha edilmesi gerekir. Bu yüzden tıbbi atıkların hastalara, sağlık personeline ve çevreye zarar vermemesi adına tıbbi atık toplama..
07 Ara Tıbbi Atık Poşetleri Ne İşe Yarar?
admin 0 2386
Tıbbi atık poşetinin işlevi, özellikle doktor muayenehanelerinde ve kliniklerde son derece önemli bir yere sahiptir. Adından da anlaşılacağı üzere tıp alanında geniş bir kullanım alanına sahip olan bu poşetler, materyal bakımından da özel olarak imal edilirler. Hastanelerde hem sağlık personelinin hem de hastaların kullanımına açılan bu poşetler il..
05 Ara Tıbbi Atık Kutuları Kullanmak Neden Önemlidir?
admin 0 2844
Tıbbi atık kutularını kullanmanın önemi, özellikle hastanelerdeki personel için son derece önem taşır. Birbirinden farklı boyutlarda üretilen tıbbi atık kutuları, litre ile 96 galon kapasitesi arasında değişen boyutlara sahiptir. Hastanelerde, doktor muayenehanelerinde ve küçük kliniklerde kullanılabilen tıbbi atık kutuları, adından da anlaşılacağı..
04 Ara Flaster Nedir, Ne İşe Yarar?
admin 0 13696
Flaster işlevi özellikle tıp alanında çok kullanıldığı için sağlık personeli tarafından merak edilir. Ecza depolarında ve ilk yardım çantalarında sık sık gördüğümüz flaster, bir çeşit banttır. Tedavi amaçlı kullanılan medikal ekipmanlardan biri olan flaster, çoğu kişi tarafından duyulsa da tam olarak ne olduğu konusunda yeterine bilgi bulunmuyor. B..
03 Ara Dijital Tansiyon Aletlerinin Avantajları Nelerdir?
admin 0 1981
Elektronik tansiyon aletlerinin faydaları, hızlı ve pratik kullanıma sahip olması ile öne çıkar. Diğer tansiyon aletlerine kıyasla elektronik tansiyon aletlerinde kullanım kolaylığı son derece pratiktir. Hastalar kendi isteklerine göre zorlanmadan kendi tansiyon durumlarını da dijital tansiyon aleti kullanarak ölçebilirler. Hızlı ve pratik bir kull..
20 Kas Aspiratör Cihazı Neden ve Nasıl Kullanılır? Nelere Dikkat Edilmeli?
0 18013
Cerrahi aspiratör cihazı kullanımı hakkında pek çok merak edilen soru vardır. Öncelikle günümüzde tıbbi alanda en çok kullanılan medikal ekipmanlardan biri olan aspiratör, farklı işlevsel özelliklere sahiptir. Kullanımı son derece basit olan bu cihazın diğer tıbbi ekipmanlarda olduğu gibi kullanım sürecinde bazı detaylara dikkat etmek gerekir. Medi..
08 Kas Elektrokardiyogram – EKG Cihazı Nedir? Hangi Durumlarda Kullanılır?
0 3512
Elektrokardiyogram cihazı, kalp hastalıklarının teşhisinde kullanılan çok önemli bir tıbbi ekipmandır. Pek çok kişide görülen ve son yıllarda giderek artan kalp hastalıklarının tespitinde bu tür ekipmanlara ihtiyaç duyulur. Kalp rahatsızlıklarının erken dönemde teşhis edilip tedavi yönteminin belirlenebilmesi adına Elektrokardiyogram EKG cihazı kul..
Gösterilen: 1 ile 8 arası, toplam: 8 (1 Sayfa)
Size daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerezlere yer veriyoruz. Sitemizi kullandığınız sürece Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.