Menü
Sepetiniz

Omron Gentle Temp 720 Alından Temassız Ateş Ölçer

OMRON Gentle Temp 720, alından temassız ateş ölçer, sağlıklı, güvenilir ve konforlu kullanım sağlar. Ürünü sorunsuz bir şekilde kullanabilmeniz için aşağıda listeler halinde sunulan kullanım detayları ile birlikte daima minimum güvenlik önlemlerini sağladığınızdan emin olmalısınız.

Gentle Temp720 ateş ölçümü için cildin infrared enerjisini tespit ederek çalışır ve normal cilt ısısı değerlerine dayalı yazılım teknolojisi ile ateş ölçümünü kusursuza yakın olarak belirler.

Vücut Sıcaklığı Hakkında

Vücudumuzun iç kısmının sıcaklık değeri anlamına gelir. Oral ya da koltuk altı ısı verileri cilt ısı verilerini ifade ederken ateş ölçeri ölçüm yapılacak yüzeyde yaklaşık on dakika kadar hareket ettirmeden bekletmek iç sıcaklık değerini büyük oranda gösteren bir değer verecektir.

Özellikle bebeklerde ölçüm yaparken daha dikkatli olmanız gerekmektedir. Bebeklerin vücut ısıları yetişkinlere göre daha yüksek değerdedir. Bununla birlikte bebeğinizi besledikten sonra ya da o ağladıktan sonra vücut ısısı artacağı için bu aralıkta ölçüm yapmanız sağlıklı sonuç almanızı engelleyecektir.

Aynı zamanda soğuk veya aşırı sıcak hava, rüzgara maruz kalma gibi durumlarda ölçümün sağlıklı bir sonuç vermesini engelletecektir.

UYARI: Aşağıda listelenen maddeler dikkat edilmesi gereken ve tehlikeli durumlara yol açabilecek sonuçlar doğurabilir. Bundan dolayı herhangi bir ciddi sonuçla karşılaşmamanız için dikkatli davranın

 • Alından temassız ateş ölçer cihazınızdan çıkan sonuçlar herhangi bir sağlık sorununu göstermeyebilir ve bu sonuçlara göre herhangi bir teşhis ve tedavi uygulamamalısınız.
 • Özellikle çocuklarınızda beklenenden daha uzun süre devam eden ateş varsa mutlaka doktora gitmelisiniz.
 • Cihaz küçük çocuklar için tehlikeli olabileceği için onların ulaşamayacağı bir noktada muhafaza etmeniz doğru olacaktır.
 • Cihazın içerisinde bulunan piller sağlık açısından zararlı olacağından çocuklarınız pilleri yutarsa hızlı bir şekilde doktora ulaştırmalısınız.
 • Tüm pillerde olduğu gibi ateş ile tepkimeye girebileceğinden dolayı onları ateşe atmayınız.
 • Cihazınızı 3 ay boyunca veya daha uzun süre kullanmayacaksanız pilleri çıkardığınızdan emin olunuz. Pilleri çıkarmadığınız takdirde içerisindeki sıvılar cihaza sızabilir, bu durum cihazın aşırı ısı üretmesine ve patlamasına yol açabilir.
 • Cihazınızı seksen dereceden daha yüksek ısı değerlerini ölçmek amacı ile kullanmadığınızdan emin olun.

Genel önlemler

 • Cihazın darbe almamasına ve özen gösterin.
 • Cihazınızın çevresinde cep telefonu kullanmadığınızdan emin olun.
 • Cihazın su geçirmez özelliği yoktur. Bundan dolayı herhangi bir sıvı temasına maruz kalmamasını sağlamalısınız.
 • Cihazınızın herhangi bir aksamını çıkarmayın veya onarmaya kalmayın. En iyi çözüm servise başvurmak olacaktır.
 • Cihazın ateş ölçülen kısmında bulunan cam yüzeyin temizlenmesi gerektiği zaman fiber bez ya da pamuk kullanın. Yüzeyi çizecek veya aşındıracak herhangi bir cisimle silmediğinizden emin olmalısınız.
 • Cihazınızı muhafaza ettiğiniz alan ile sıcaklık ölçümü yapacağınız mekan arasında ısı farkı bulunuyorsa cihazın ısısının dengelenmesi için yarım saat kadar bekleyin.

Önemli Güvenlik Bilgisi

Isı ölçümü yapacağınız kişinin alın sıcaklığı düşükse ölçümden önce alnın sıcaklığının artması için beklemelisiniz. Alnının soğuk olması ateşi düşürmek için kullandığınız soğuk pres yüzünden olmuş olabilir.

Yüzmek, koşmak, efor sarf edilen işler yapmak gibi aktiviteler vücudun ısısının artmasına veya azalmasına neden olacağı için bu gibi aktivitelerin hemen sonrasında ısı ölçümü yapmadığınızdan emin olmalısınız. Bu durumda ısı değeri aşırı yüksek veya düşük olabilir.

Ön kısımda bulunan ve ateş ölçmenizi sağlayan mercek kısmına dokunmayın veya herhangi bir cisim temas ettirmeyin.

Ölçüm sonuçları doğru değer vermeyeceğinden dolayı cihaz nemli veya herhangi bir sıvı temasına maruz kaldığında ölçüm yapmayın.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi

Teslimat

Tüm Türkiye'ye saat 14:00'e kadar vermiş olduğunuz siparişlerde ürün stoklarda mevcut ise, aynı gün anlaşmalı kargo firmasına teslim ediyoruz.

İzmir merkez ilçelere (Balçova, Bayraklı, Bornova, Buca, Çiğli, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karşıyaka, Konak, Narlıdere) saat 17:00'ye kadar vermiş olduğunuz siparişlerde, ertesi gün kendi araçlarımız ve personelimizle teslim ediyoruz.

İade

Satın almış olduğunuz ürünü 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz. 

Eğer üyeliğiniz var ise iade kaydı oluşturup işlemleri tamamlamalısınız. Üyeliğiniz yoksa müşteri temsilcisinden yardım alabilirsiniz.

İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır. Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo ücreti dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerezlere yer veriyoruz. Sitemizi kullandığınız sürece Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.