Hepsi Medikal'e Hoşgeldiniz Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Medikal Firması

Wood Lambası (Cilt Analiz Lambası)

Ürün Kodu: HM0789

Bu ürünü sadece doktor, eczane, sağlık çalışanı ve kurumsal üyeler üye girişi yaparak satın alabilir.
Üye olmak için tıklayınız.

Kapıda Ödeme
Süper Hızlı Gönderi
Ücretsiz Kargo
En Faydalı Yorum : SINEM Ö...L
Hızlı teslimat ,ürün beklentilerimi karşılıyor ve emsallerine göre maddi açıdan uygun. Memnun kaldım.

Bu ürün hakkında uzmanımıza soru sorun

Ciltteki yüzeysel tabakalarla ile birlikte derin tabakaların da analiz edilmesini sağlamak için özel olarak geliştirilen cilt analiz lambası, muayene ve tetkiklerde büyük kolaylık sağlıyor. Özellikle sağlıklı ve hasta cilt dokusunun birbirinden ayrılmasını sağlayarak tanı konmasını kolaylaştıran wood lambası modeli, pratik bir şekilde kullanılabiliyor. Cildin ideal bir ışık altında incelenmesini sağlayan ürün, 315-49° nanometre dalga boyunda koyu mor ışımalar sunuyor ve bu sayede cilt analizi kolaylaşıyor. 

Nikel oksit içeren özel koyu bir filtre ile geliştirilen cihaz tasarımı, yüksek basınçlı ve civa buharlı olmasıyla da ön plana çıkıyor. Wood lambası modelinin dalga uzunluğu 315 nm ila 400 nm olmakla birlikte maksimum emisyonu da 365 nm düzeyindedir. Stokes kanunu’na uygunluk taşıyan cilt analiz lambası görünmez ışık altında ışık demetleri oluşturur. Işın kaynağının uyarımı neticesinde oluşan radyasyonun dalga boyunun kaynaktaki dalga boyundan daha geniş olduğunu belirtebiliriz. 

Cilt analizlerinde çeşitli maddeleri ve yapıları tespit etmede büyük kolaylık sağlayan wood lambası modeli, maddenin kimyasal özelliğine göre farklı ışıma reaksiyonu gösterebiliyor. Bu sayede kimyasalların tespiti de kolaylaşıyor. Cihazın bu özelliği özellikle zıt tıbbi teşhislerde yaygın bir şekilde kullanılabiliyor olmasını beraberinde getiriyor. 

Wood Lambasının En Yaygın Kullanım Alanları

  • Hastalıklı ve sağlıklı cilt dokusu tespiti
  • Bakteri kültürlerinin tespiti
  • Renk pigmentlerinin tespiti
  • Pigment bölgelerinin tariflenmesi
  • Çeşitli dermatoloji tespitleri
  • Kimyevi analizler

Tıp alanının yanı sıra tekstil endüstrisi ve kriminolojide asıl maddelerin tespitinde de yaygın bir şekilde kullanılan cihaz modeli, üstün teknolojik özellikleri ile ön plana çıkıyor. Wood ışığının deri uyandırıcıların tanımına da büyük fayda sağladığını belirtmek gerekiyor. Furn kumarinler, cosin mürekkep katran ürünleri, kan akım hızı tayini gibi çeşitli analizlerin yapılması gerektiğinde de cilt analiz lambasından rahatlıkla faydalanılabilir. 

Küçük sivilcelerin tespitinden, nemli ve kuru cildin ayırt edilmesine, kalın ve ince cilt ayrımından güçlü ve zayıf cilt ayrımına kadar tüm analizlerin en hızlı ve en kolay şekilde yapılmasını sağlayan cilt analiz lambası, en önemli medikal cihaz çeşitlerinden biridir. Düşük fiyat avantajından faydalanarak hemen sipariş verebilir ve üstün teknolojiyle donatılan bu cihazın kısa zamanda teslim edilmesini sağlayabilirsiniz. 

SINEM Ö...L Bu Yorumu Faydalı Buldunuz mu?

Hızlı teslimat ,ürün beklentilerimi karşılıyor ve emsallerine göre maddi açıdan uygun. Memnun kaldım.

KAHRAMAN C...U    [ Uzmanlık : Kardiyoloji ] Doğrulanmış Üye Bu Yorumu Faydalı Buldunuz mu?

Ürünü beğendim. Tavsiye ederim...

ESRA S...Ş    [ Uzmanlık : Aile Hekimi ] Doğrulanmış Üye Bu Yorumu Faydalı Buldunuz mu?

Ürün zaten çok güzel, gayet de güzel paketlenmişti.
Kargo da gayet hızlıydı.
Çok teşekkürler

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

*Hediye ürünler indirim kuponu kullanımlarında dahil değildir.

Tüm Hakları Saklıdır.