Hepsi Medikal'e Hoşgeldiniz Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Medikal Firması

Clorethyl Soğutucu Sprey

Clorethyl Soğutucu Sprey

Ürün Kodu: HM0711 300 TL üzeri Sarf Malzeme alışverişinizde Özel İsim Yazılı Bardak Kupa hediye!

Bu ürünü sadece doktor, eczane, sağlık çalışanı ve kurumsal üyeler üye girişi yaparak satın alabilir.
Üye olmak için tıklayınız.

Kapıda Ödeme
Hızlı Gönderi
En Faydalı Yorum : TUNCEL O...A
Teknede sık karşılaştığımız çarpmalarda ağrı dindirici ilk müdahele için çantamızda olması gereken.

Bu ürün hakkında uzmanımıza soru sorun

SOĞUTUCU SPREY NEDİR?

Yüksek basınç ile sıvılaştırılmış gazlardan imal edilen soğutucu spreyuygulandığı vücut bölümünde cilt ısısını hızla düşürerek tedavi amaçlı kullanıma uygundur.

SOĞUTUCU SPREY UYGULANMASI

Tüp içinde sıvılaştırılmış gaz sıkıldığı bölgede cilt üzerine sıvı şekilde yayılır. Kaynama ısısı düşük olan sıvılaştırılmış gaz, uygulandığı bölgede cildin ısısı ile hızla gaz haline geçer ve bu geçiş esnasında cildin ısısını alır. Böylece uygulandığı bölgede cilt ısısı 30-32 dereceden 10-15 dereceye kadar iner. Aşırı soğuğun etkisi ile sinir uçlarının uyarılabilirliği düşer ve ciltten kaynaklanan olaylara bağlı oluşan ağrı kişi tarafından azalmış olarak hissedilir. Bu yüzden soğuk spreyler yüzeysel anestezikler olarak da adlandırılırlar. Ayrıca soğuğun etkisi ile o bölgede cilt ve cilt altı  damarları büzülür. Böylece özellikle travmatik durumlarda o bölgede ödem oluşumu engellenir . Bu etki ağrı kesici etkisinden daha önemlidir. 

SOĞUTUCU SPREY HANGİ DURUMLARDA KULLANILMAKTADIR?

Soğutucu spreyler öncelikle akut travmatik durumlarda kullanılmaktadır. Özellikle sportif aktiviteler sırasında oluşan burkulma, çarpma, ezilme ve benzeri durumlarda son derece yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca küçük cerrahi girişimlerde ve enjeksiyonlar öncesi yüzeysel anestezi sağlamak içinde sıkça kullanılmaktadırlar. Özellikle eklem enjeksiyonlarında iğnenin acısını azaltmak için kullanılmaktadır. Ayrıca fizik tedavi uygulamalarında özellikle myofasial ağrı sendromunda kas germesi ile beraber etkin bir şekilde kullanılmaktadır.

SOĞUTUCU SPREY NE ZAMAN KULLANILIR?

Soğutucu spreyler acil durumda etkilenen vücut bölümüne hemen uygulanmalıdır. Olayın üzerinden uzun zaman geçerse etkili olmazlar.

CLORETHYL SOĞUTUCU SPREY NASIL KULLANILIR?

CLORETHYL soğutucu sprey travmadan etkilenen bölgeye yada yüzeysel anestezi istenen vücut bölümüne yaklaşık 5-10 cm uzaktan sıkılarak kullanılır. Sıkılan vücut bölümünde diğer soğutucu spreylerde olduğu gibi soğuk yanığı yapmaz bu sebepten rakiplerine göre daha güvenlidir.

CLORETHYL SPREYİN DİĞER SOĞUTUCULARDAN FARKLARI NELERDİR?

CLORETHYL sprey doğayla barışık gazlardan üretilmiştir. Bu gazlar etil klorürden farklı olarak vücuda direk toksik değillerdir. Etil klorür içermez.CLORETHYL sprey ozon tabakasına zarar vermez.İçerdiği 150 ml lik tüpü sayesinde uzun süreli ve çoklu kullanıma imkan verir.

CLORETHYL sprey;

* Soğuk yanığı yapmaz.

* Dört mevsimde de stok problemi yaşanmaz.

* %100 Yerli üretimi olup çevre dostudur.

* Ethil Klor içermez.

TUNCEL O...A Bu Yorumu Faydalı Buldunuz mu?

Teknede sık karşılaştığımız çarpmalarda ağrı dindirici ilk müdahele için çantamızda olması gereken.

MESUT D...N Bu Yorumu Faydalı Buldunuz mu?

kullanmadım,lakin kaliteli bir ürün imajı var...umarım edindiğim ürünleri kullanmamak ümidi ile...kargo super ertesi gün ulaştı...tşk ler

YASEMIN A...K    [ Uzmanlık : Aile Hekimi ] Doğrulanmış Üye Bu Yorumu Faydalı Buldunuz mu?

Teşekkürler hepsi kaliteli ve öngörülen zamanda ulaştı.

NACIYE Ö...L Bu Yorumu Faydalı Buldunuz mu?

Çalıştığım iş yerinde ilk yardımcı olarak görev alıyorum ve sprey çok işe yaradı çok kaliteli bir ürün gönül rahatlığı ile alınabilir

ERGENEKON O...Z Bu Yorumu Faydalı Buldunuz mu?

Gayet iyi, kullanışlı bir ürün

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

*Hediye ürünler indirim kuponu kullanımlarında dahil değildir.

Tüm Hakları Saklıdır.